Siklók, kígyók
és egyéb egzotikus állatok...

MENÜ

 

A CITES az 1973. március 3-án megkötött, az állatok és növények kereskedelmét szabályozó Washingtoni Egyezmény rövidítése (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora). Ez az egyezmény teszi lehetővé, hogy a veszélyeztetett fajokat ne lehessen ellenőrzés nélkül és illegálisan adni-venni a kereskedelemben. Sajnos nem minden ország csatlakozott az egyezményhez. Mivel minnél ritkább egy állat, annál drágább és annál keresettebb, tahát még inkább vadászni fognak rá és a száma így vészesen csökken az eredeti élőhelyén. Magyarország is csatlakozott a 175 országhoz, mely elismerte a szerződést, így hazánkban is csak pecséttel és aláírással ellátott CITES-papírral lehet a legtöbb hüllőt megvásárolni. A CITES-egyezmény kifejezetten a vadon élő állatokra vonatkozik.

A Washington Egyezmény a veszélyeztetettségük mértéke szerint négy csoportba (mellékletbe) osztotta a veszélyeztetett fajokat:

A-melléklet: kihalás fenyegeti
B-melléklet: a kipusztulás veszélye fennáll
C-melléklet: a csatlakozott országok valamelyikében veszélyeztetett
D-melléklet: ezeknek a fajoknak az itthonni tartása nem igényel külön engedélyt, de az EU továbbra is ellenőrzi őket. Elvámolásnál például engedély szükséges.

Asztali nézet